Ach ta opalenizna :)

Nie od dzisiaj wiadomo, że nadmierne opalanie jest szkodliwe. Co zrobić aby uzyskać ładną opaleniznę nie spędzając dużo czasu na słońcu. Od jakiegoś czasu szukałem na to sposobu. Niestety natura nie obdarzyła mnie ciemną karnacją. Kremy samoopalające w moim przypadku odpadają. Nie zawsze uda się je dobrze i idealnie równo nałożyć. Natknąłem się ostatnio na krem na stronie jednego ze sklepów z suplementami. Nie jest to samoopalacz. Krem przy niewielkiej dawce opalania powoduje, że nasza skóra staje się brązowa. Można używać również przed pójściem na solarium. Krem bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Na solarium nie opalam się od razu na brązowo i zawsze musiałem poświęcić kilka wizyt aby się ładnie opalić. Używając tego kremu po dwóch wizytach mam ładny odcień opalenizny. Jedyna wada jaką ma krem to pojemność. 50 ml dlatego używam jedynie do twarzy i szyi. Poniżej zamieszczam opis kremu ze strony producenta.

Sun-Active Cream jest absolutnie najwyższej jakości produktem, do użytku zewnętrznego. Realizuje trzy cele:

1. Uaktywnia w skórze enzym tyrozynazę, podstawowy enzym tyrozyny, która w skórze jest przekształcana w melaninę, powodując jej brązowienie.
2. Działa jako akcelerator opalania, niekoniecznie podczas przebywania na słońcu, ale nawet w świetle dziennym.
3. Wygładza skórę.
Sun-Activ Cream nie jest żadnym samoopalaczem, i tym samym na Państwa skórze nie zachodzą reakcje chemiczne. Co więcej uaktywnia w skórze enzym tyrozynazę, podstawowy enzym tyrozyny, która w skórze jest przekształcana w melaninę. Aby lepiej zrozumieć ten proces, zagłębmy się w szczegóły.
W celu ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV organizm używa melaniny. Melanina to pigment, który jest tworzony przez melanocyty i komórki odpowiedzialne za kolor naszej skóry, włosów i oczu. Skóra jest narażona na działanie promieni ultrafioletowych, stopniowo powstająca opalenizna tworzy naturalną ochronną barierę przeciw szkodliwym promieniom słonecznym (głównie promieniowanie UVA). Melanina chroni także przed starzeniem się skóry. Melanocyty znajdują się w warstwie podstawowej skóry, a ich przeznaczeniem jest ochrona keratynocytów (komórek naskórka). Najwięcej melanocytów znajduje się w okolicy narządów płciowych, oraz na twarzy i dekolcie.
Tyrozynaza jest aktywowana przez promienie UV i uczestniczy w wielu etapach tworzenia melaniny. Do aktywacji tyrozynazy jest niezbędny aminokwas tyrozyna. Powstała melenina jest transportowana do sąsiednich komórek. Melanina wędruje na powierzchnię skóry. Trwa to zazwyczaj kilka dni, po tym czasie uzyskujemy opaleniznę. Maksymalna produkcja melaniny pojawia się po okresie trzech tygodni.
Każdy ma taką samą ilość melanocytów, jednak produkcja melaniny może się znacznie różnić. Od około 40 roku życia aktywność i liczba melanocytów maleje.
Ponieważ w skórze znajduje się mała ilość tyrozyny, możemy jej dostarczyć używając produkt Sun-Activ Cream. Skóra właściwa bardzo szybko zamieni ją na melaninę, tworząc naturalną opaleniznę. Nawet w ciemności! W połączeniu z promieniami słonecznymi lub światła dziennego, skóra brązowieje szybciej i bardziej intensywnie. Ponadto, pozostaje opalona na dłużej.
Zastosowanie: Tylko do użytku zewnętrznego.
Do twarzy, rąk i dekoltu. W celu uzyskania maksymalnego efektu, stosować przed ekspozycją na słońce.

Sun_Activ_profes_4ca09d3490410

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *